Четвер, 23.05.2019, 01:42
Секція математичних дисциплін
Київський національний лінгвістичний університет
Кафедра інформаційних технологій
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна Дослідження операцій Реєстрація Вхід
Меню сайту

Дослідження операцій - це теорія використання наукових кількісних методів для прийняття найкращого рішення у різних галузях діяльності людини. Ця наука дає об'єктивні, кількісні рекомендації з управління цілеспрямова­ними діями людини.

Як самостійний науковий напрям, дослідження операцій оформилося на початку 40-х років минулого століття. Перші публікації з досліджень операцій з'явилися у 1939-1940 рр. А на період Другої світової війни США використовували науковців, які давали поради військовим щодо прийняття рішень при аналізі та дослідженні військових операцій. Звідси і виникла назва дисципліни.

Пізніше принципи і методи дослідження операцій (ДО) стали використовуватися у цивільній сфері: у промисловості, для управління фінансами, у сільському господарстві та ін.

Метою ДО є наукове кількісне обґрунтування рішень, які приймаються щодо управління в господарських, військових та державних справах. У деяких випадках (наприклад, у багатьох комбінаторних задачах) отримати оптимальне рішення неможливо, і тому приймається субоптимальне (не найгірше) рішення.

Виникає питання філософського характеру: наскільки впливають методи ДО на наше життя? Відповідь на це дає скорочений перелік питань, які вирішуються за допомогою методів ДО: плани у політиці (у Канаді та США створені так би мовити "електронні уряди"), плани розвитку народного господарства (тобто ми живемо за планами, визначеними ЕОМ), розвиток військових справ та військових операцій, фінансові справи. На перший погляд, ЕОМ у цих випадках лише "дає поради", а "рішення приймає людина". Але певною мірою це самообман, бо перевірити розв'язок машини людина може, знову ж таки, лише за допомогою іншої машини. І виходить, що доля людства залежить від розв'язку машини, затвердженого людиною.

Предметом дослідження операцій є: військові операції; рішення у політиці та виробництві, сільському господарстві, фінансових справах і т.п. Ми будемо розглядати виробничі процеси у господарській діяльності людини.


Лекції з дисципліни "Дослідження операцій"

Лекція 1
1. Принципи застосування математики в економіці.
2. Загальні відомості про дослідження операцій. Історія розвитку методів дослідження операцій.
3. Основні поняття дослідження операцій.


Матеріали для студентів факультету заочного та вечірнього навчання.

Лабораторні роботи з дисципліни "Дослідження операцій"
Лабораторна робота №1
(Оптимальний розподіл однорідних ресурсів із використанням Mathcad і Excel)
Завдання для лабораторної роботи №2
Лабораторна робота №3 (Елементи теорії ігор)
Лабораторна робота №5 (ТМО)

Лабораторна робота №7(ТМО)
Звіт з лабораторної роботи №7
Слайди лекцій
Лекція 1
Лекція 2
Лекція 4
Лекція 5
Лекція 6

Розрахунково-графічна робота
Програми ТМО

Орієнтовні питання до іспиту


Форма входу

Календар новин
«  Травень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Пошук

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2019 Безкоштовний хостинг uCoz